eşinizin mutlu olduğunu nasıl anlarsınız?

Eşinizin mutlu olduğunu nasıl anlarsınız? işte Mutlu bir evliliğin 6 işareti

Günümüzde, özellikle de şehir yaşantısının insanlarda yarattığı stres altında evliliği sürdürmek, evlenmekten ve iyi bir eş adayı bulmaktan çok daha zor bir süreç.

Uzun süren evliliklerde ise insanlar karşı tarafını hareketlerini anlamlandırmayı ve irdelemeyi bıraktığı için ilişkiye dair sinyalleri görmeyebiliyor.

TELEFONLA ARAMALAR

İş ya da başka bir şey için fark etmez, sizden uzaktayken sizi özlediğini söylüyor mu? Mutlu evlilik yaşayanlar, uzaktayken eşlerini özlerler. Eşleriyle olmak, bir an önce kavuşmak isterler. Eğer uzaktayken telefonlaşmalar, mesajlaşmalar artıyor, en ufak şeyi bile sizinle paylaşıyorsa, eşiniz çok mutlu demektir.

SEVGİ SÖZCÜKLERİ

Sizi sevdiğini söylüyor. Bunu her gün söylüyor. Siz de onu sevdiğinizi söylüyorsunuz. Bu yıllar sonra bile asla değişmiyorsa çok şanslısınız. Çünkü eşinden 'Seni seviyorum' cümlesini duymadan yıllarını geçiren öyle çok eş var ki... Eşiniz eğer hislerini bu şekilde dile getiriyorsa mutlu olabilirsiniz; çünkü eşiniz çok mutlu.

HER KONUDA YARDIMCI OLMA

Evde size ne kadar yardımcı? Hasta olduğunuzda ne kadar destek oluyor? Elinden gelen her konuda çabalıyor ve çocuklarınızı da aynı şekilde davranmaları için yönlendiriyorsa, eşiniz evliliğinden memnun demektir. Çocuklarla ilgilenmenin sadece annelerin görevi olmadığının farkında ve evliliğin sorumluluklarını sizle paylaşıyor demektir.

ÖPÜCÜKLER

İşten geldiğinde sizi öpüyor mu? Sıcacık bir kucaklaşma ve sonrasında özlem dolu bir öpücük. İşte bu eşinizin mutlu olduğunu gösterir.

HAYALLERİNİ SİZİNLE PAYLAŞMASI

Hayallerini ve korkularını size anlatıyor mu? Erkekler bunları kadınlar kadar kolay anlatamaz. Eşinizin bunları anlatabilmesi için sizi hayal kırıklığına uğratmadığından emin olması gerekir. Kalbini size açmaya başladığında, kariyeriyle ya da hayatla ve hatta ailenizin geleceğiyle ilgili bir şeyler anlatmaya başladığında sizin dikkatle ve samimiyetle dinlediğinizden şüphesi olmamalı. Eğer sizin eşiniz de hayallerini ve endişelerini korkmadan paylaşıyorsa, mutlu bir evliliğe sahipsiniz demektir.

ANLAYIŞLI OLMASI

Ağladığınızda sizi sarmalıyor mu? Kalbiniz kırıldığında ya da bir şey sizi ağlattığında ihtiyacınız olan desteği size veriyor mu? Elinden gelenin en iyisini yapıyor ve sizi anlamaya çalışıyorsa eşiniz sizin en iyi destekçiniz demektir. Bu konuda her zaman iyi olmayabilir ama çabalaması bile yetmez mi?

HÜRRİYET
 

ad@min

Yönetici
Şehir
İstanbul
MUTLU BİR EVLİLİK İÇİN NE YAPMALI
Evlilik bir anlamda birbirine hayat boyu sevgi duyulacağının, her zamanda yan yana olunacağının sözlerinin verilmesidir. Ama hayat uzun bir yoldur. Ve bu yolda insanlar kendi hikâyelerinde farklı duygular yaşayabilirler. Mutlu bir evlilik için birlikteyken yalnız olabilmeyi, hem çift hem de ayrı bireyler olabilmeyi başarmak gerekir.

Hayatın içinde mücadele ederken birbirine destek olmak çok önemlidir. Hayatın zorluklarını bir taraf yüklememelidir. Böyle olursa bir süre sonra o taraf yıkılır. Karşılıklı birbirini değerli hissettirmek için her zaman çaba gösterilmelidir. Evliliği sıkıcı bir tekrar gibi yaşamaktansa farklı güzelliklerle süslemek gerekir.

Herkes için mutlu evlilik nasıl olur sorusunun cevabı beklentilere göre değişse de genel olarak sevginin, aşkın, arkadaşlığın hep tazelenmesi etkili olmaktadır.

EVLİLİK TERAPİSİ FAYDALI OLUR MU
Evlilikte çiftlerin artık konuşamadığı, birbirini anlamadığı, dinlemediği dönemler yaşanabilir. Böyle dönemleri atlatmak ve beraber yola devam etmek için evlilik terapisi oldukça faydalı olacaktır. Evlilik terapisi ile aslında dipte yatan gerçek sorunlar keşfedilerek çiftlerin birbirini anlaması için gerekli zemin yaratılır.

Evlilik terapisine birlikte katılan çiftler hiç farkında olmadıkları, hep birbirlerini suçladıkları sorunların gerçek nedenlerini keşfedebilirler. Sorunlarla yüzleşmek onları aşarak evliliği kurtarmayı sağlayacaktır. Mutlu evlilik nasıl olur sorusuna da birlikte, ortan cevaplar bulabileceklerdir. Evliliklerde karşılıklı taraflar birbirlerinin yaşadıkları sorunları ve çıkmazları anlamak, sorunları birlikte çözmek için evlilik terapisine katılabilirler.
 
Üst