20 yıllık evlilikler için boşanmanın sebepleri

Özellikle 20 yıllık bir evlilikte yaşadıktan sonra boşanmaya ne sebep oluyor?​

Neredeyse emeklilik döneminde boşanmak acele alınan bir karar değildir. Bununla birlikte, çoğu durumda, neden birlikte daha az zaman harcamaktır.

Bu durum oldukça genç evlenmekten ve kısa bir süre sonra çocuk sahibi olmaktan kaynaklanmaktadır. Bu açıkça, çiftin birbirlerini daha iyi tanımak için fazla zaman almadığını gösterir. Ayrıca, çocuklarını büyütmek için çok meşgul olmak, karşılaştıkları herhangi bir sorunla sık sık maskelenir veya göz ardı edilirdi. Ayrıca, tam gün çalışan bir işte çalışmak ve aile meseleleriyle uğraşmak arasında, bazı çiftler birbirleriyle çok fazla zaman geçirmezler.

Ancak, çocuklar büyüdüklerinde, uzun zamandır göz ardı edilen gerçek sorunların büyük bir endişe kaynağı olduğu ortaya çıkar. Şimdi, daha az uyumluluk nedeniyle, çiftler ellerinde çok fazla zaman kalmayacaklarını bilerek bunu çözmek için gerçekten çaba göstermiyorlar. Ve onu mümkün olan en iyi şekilde yaşamak istiyorlarsa ya ilişkiyi düzeltmek ya da boşanmak zorundalar.

Ebeveynlik evliliğinde bile, çocuk 20 yılda yetişkin olur. Çifte artık çocuk yetiştirme uğruna birbirleri ile katlanmak zorunda değil. Bu tür çiftler genellikle sağlıksız bir evlilikte hayatta kalmaktan yorulurlar. Çocuklarının hepsi büyüdüğünde ve bağımsız olduklarında, ebeveyn boşandıktan sonra eş-ebeveyni bulur, hayatlarını istedikleri gibi dinlendirmek için daha iyi bir seçenek olarak görür.

Bunlar sonunda boşanmaya sebep olan davalardan bazıları.​

Ancak, eğer her iki partner de uyumluluğunu geliştirmek için daha fazla çaba sarf eder veya çocuk sahibi olduktan sonra kaçırdıkları gerekli zamanı birlikte geçirir. Birlikte bir tura çıkmak ya da heyecan verici bir tatil geçirmek, kaybolan kıvılcımları geri getirebilir, başarısız evliliklerini kurtarmak için hayattaki heyecanları geri kazanabilir.
 
Üst