İlk buluşma tüyoları !

1-Buluşma yerine göre giyinin!
İlk buluşmada dış görünüş önemlidir. Ne rock star gibi giyinin ne de siyasetçi gibi.Kendiniz olun ve gideceğiniz ortam ile harmanlayıp bir stil yaratabilirsiniz. Abartıdan uzak ama şık görünmelisiniz. Kot gömlek iki taraf için de cool bi görüntü olabilir. Ne giysem bana yakışır tarzında. Unutmayın uzun soluklu ilişkilerde ilk buluşma her zaman hatırlanır! Altın çamur içinde de değerlidir, kuyumcu vitrininde de! İyi hatırmanmanız ümidiyle...

2-Donanımlı olduğunuzu belli edin. Kimse küstah birini istemez!
En basit örneği gittiğiniz yerde çalışan personelle bile iyi geçinmelisiniz. Kaba olmayın. Ortamda veya hiç kimse hakkında alaycı düşünce ifade etmeyin.Karşınızdakine anlamlı ve emin bakınız. Bilmediğiniz yada emin olmadığınız konu hakkında yorum yapmaktan kaçınınız.

3-İlk görüşme olduğunu unutmayın!
Aylardır konuşuyor olsanız bile İlk buluşma, karşınızdaki ile yan yana tanışmadır. Dikkatli olun. Karşınızdaki ailenizden biri ,bir psikolog yada çocukluk arkadaşınız değil demem o ki işyerindeki sıkıntıları yada çevrenizde yaşadığınız sıkıntılardan bahsetmekten kaçının. Sizin geçimsiz biri olduğu izlenimi bırakmayın.

4-Kendinizden bahsedin!
Kendini seven,başkasını da sever... Bu sözü çok duymuşuzdur. Kendini sevmek bir eylem değil, daha çok kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir ruh halidir.Fiziksel, psikolojik ve ruhsal gelişimimizi düzenleyen eylemlerden meydana gelen bu ruh halini hissettirmek etkilidir.Kendinizi sevdiğiniz anlatın övün ama azda olsa eleştirin.

5-Geçmiş ilişkilerden bahsetmeyin!
Çoğu kişi geçmiş, bitmiş ilişkilerden ve boşanma sebeblerinden karşısındakini tanımak ister. Neden ayrıldı? Neden boşandı? Sorun acaba karşımdakinde mi? Eğer size geçmiş ile ilgili soru gelmezse anlatmaktan kaçının. Soru gelirse bile kısa cevap vererek ama gözlerinizi kaçırmadan cevaplayın. Olabildiğince kısa anlatın ki unutamadım yada nefret duygular barındırdığı hissi uyandırmayın.

6-Karşınızdaki insana göre cevap vermeyin!
İlişkinin güvenini sağlamak adına karşınızdakinin ya da ailesinin örf ve adetlerine göre yaşıyormuş gibi davranmayın. Mesela alkol kullanıyorsanız ,alkol kullanan bir babanın kızı, babasından şikayet ediyor diye alkole karşı olduğunuz söylemeyin. Kullanmayacak olsanız bile kullanmış olduğunuz süreci sonradan duyması iyi olmaz. Ortak bir yön çıkarmak adına bazen ufak yalanlar söyleyebiliyoruz.

7-Karşınızdaki insandan hoşlandığını bellli ediniz!
Takip ettiğiniz hissi onun size bağlılığını arttırır. Ne yakıştığından bahsedebilirsiniz. Saç rengi, kesimi veya ruj... Beğenilme hissi uyandırır ve hoşuna gidecektir.

8-Kasılmayın, çekinmeyin!
Lakayit, laubali değilde özgüvenini ortaya çıkarın.

9-Cep telefonu sessize alın !
Günümüzün coğunu telefon ile geçirdiğimiz aşikar ama bunu ilk buluşmada ortaya çıkarmayın. Karşınızdaki ile daha çok vakit geçirmek ve dikkatinizi dağıtmamak adına bunu yapmalısınız.

10-Göz teması!

11-Gülüşünüzü sakınmayın!.
Tatlı ve samimi gülüş güven ortamı oluşturur.
Sahte olmayın ( her konuda)

12-Ses tonunuza dikkat edin.

13-Birşeyler anlatırken el kol hareketlerinden kaçınınız.vücut dili oldukça önemlidir.

14- Vaktinde orda olun geç kalmaktan kimse hoşlanmaz.
 
Üst