Acı bir boşanmadan sonra nasıl devam etmeliyim?

ad@min

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Şehir
İstanbul
Mail adresime gelen soruyu aynen sizle paylaşıyorum

Evliliğimiz sadece 2 yıl sürdü. Başlangıçta hayat sorunsuz geçti ancak daha sonra çatışmalar ve fiziksel istismarlar ortaya çıktı. Çok güvendiğim birinin bu kadar tuhaf olabileceğini bilmiyordum. Geçenlerde boşandım. Şimdi daha iyi hissediyorum ama karşılaştığım korkunç deneyimlerle üstesinden gelemedim. Evliliğimin sonu ile başa çıkmak için ne yapmalıyım? Bana bir öneride bulunun lütfen.!
 
E

Exizone1

Üye
Erkek
Şehir
Ankara
Muhtemelen güven kavramını yitirmiştir. Malesef en beklemediğimiz insanlardan bile bazen darbe alabiliyoruz. Bu soru bana yönelmiş olsaydı edindiğim tecrübe ile cevap verirdim.
Asla yanlız kalıp boşluğa düşmemek. Yeni bir sevgili yada arkadaş çevresi değil ama ayrıca sebebsiz sevebileceği bir bağ kurmak olurdu.
 
E

Exizone1

Üye
Erkek
Şehir
Ankara
Benim ki acı bir boşanma olmadı anlaşmalı şekilde bitti. Geçmişin izlerini silmek biraz zordur hatta imkansız. Başa çıkmanın ise bana göre en kolay yolu korkularının üzerine gitmek ve şu bi gerçektir hiç bir zaman hiç kimseye korkularından bahsetmemelidir insanlar çünkü en kolay darbeyi ordan alırsınız kimseye koz vermeye gerek yoktur.
 
Mustafa4675

Mustafa4675

Üye
Erkek
Boşanma konusu ayrı bir dert tüm dünya üstüne geliyor ailen çocukların her kes ve her şey üstüne geliyor burada en önemli şey senin sukunetini koruman ve kimseye bir şey demeden yaşaman her kes hatasını ilerde anlıyor ama boşanma konusunda bizim millet olarak çok sevdiğimiz dedi kodu ortalığı kasıp kavuruyor ben boşandım kızım beddua etti oğlum sen benim babam değilsin dedi eski eşim binlerce beddua etti arkamdan söylenmedik söz kalmadı sanırım ben sustum boşanma konusunu çok konuşmadım soranlara geçici cevaplar verdim sukunet ile bekledim eski eşim ayrıldıktan 1 yıl sonra çocuklara babanız haklıydı demiş beddua eden kızım şimdilerde her gün telefon açar yaptıklarım çok kötüydü telafi etmem lazım diyor oğlum özür diledi elimi öptü hata yaptığını kabul etti ailem geri çekildi haklıydın demeye başladı şu anda bana söylenen tüm herkes herşeyi söylerken tek sen sustun dinledin konuşmadın sakin soğukkanlı davrandın dediler kardeşlerim arkadaşlarım ağzımızı tutmayı bilmiyoruz lafın üstüne ekliyoruz ortalık karışıyor bu tarz durumlarda dikkatli konuşmalıyız lafımızı seçerek konuşmalıyız heleki boşanmış kişiler ile ayrı ayrı görüşüyorsak muhakkak yanımızda ne dediğimizi duyan 3.şahıslar olamalı ki üstüne laf eklense bile şahit olmalı ne denildiğine sıkıntılı süreç boşanma anlatmak ile bitmez 3 yıl oldu boşanalı ilk 1 yıl hayatımdan 10 yıl çaldı desem yeridir ama insan ölmediği sürece hayat devam ediyor ve alışıyor zaman herşeyin ilacı zamana bırakmalı aslında ama olmuyor geriye dönüp bakınca anlıyorsun önemli olan ilk başına geldiğinde sakin olman sukunet içerisinde olman kulaklarını dış seslere kapatman gerisini zaman çözüyor
 

Benzer konular...

ad@min
mesaj
2
okunma
326
Mustafa4675
Mustafa4675
ad@min
mesaj
1
okunma
559
anlasma
A
ad@min
mesaj
1
okunma
375
Exizone1
E
ad@min
mesaj
1
okunma
534
Exizone1
E
Üst