Ailesi aileme uygun birisiyle anlaşmalı evlenmek isterim.

Okunuyor :
Ailesi aileme uygun birisiyle anlaşmalı evlenmek isterim.

A

aisaland

Üye
Kadın
Merhaba.
24 yaşındayım ve Güney Doğu Anadolu'da yaşıyorum. Önümüzdeki yıl İstanbul ya da Ankara'ya yerleşmek istiyorum. Lisans mezunuyum ve eli ayağı düzgün bir kadınım. Toplumumuz ne yazıktır ki toplumsal cinsiyet konusunda kendisini geliştirememiş bir toplum. Kadına ve erkeğe onların isteyip istemediğini umursamadan pek çok rol yüklüyor ve insanların bu roller altında ezilmesine sebep oluyor. Ben de bana yüklenen rollerden kurtulmak, dışarıya karşı sorumluluğumu yerine getirmiş gibi görünmek amacıyla anlaşmalı bir evlilik yapmak istiyorum. Karşı taraf ile taraflardan biri boşanmak isteyene kadar evli kalmak istiyorum. Tabi ailelerin üzülmemesi için üç beş ayda boşanmak istemiyorum. Sürebildiği kadar sürsün, uygun zaman geldiği zaman dostça boşanılsın.
İsteklerimden ya da beklentilerimden bahsetmem gerekirse;
Evlenmek istememdeki esas amaç ailemi mutlu edebilmek. Dolayısıyla ailesi aileme uygun birisiyle evlenmek isterim.
Evleneceğim kişinin 26-34 yaş aralığında olmasını isterim.
Evliliğimiz sürecinde aynı evde yaşayalım, iyi arkadaşlar olalım ancak sınırımızı aşmayalım isterim.
İşin maddi boyutunu da konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Evin giderleri ortak karşılansın, nikahtan önce evlilik sözleşmesi yapılsın olası bir boşanma durumunda kimse mağdur olmasın isterim.
Her şey örf ve adetlerimize uygun bir şekilde yaşansın isterim.
Çocuk sahibi olmak istemiyorum ancak karşı taraf isterse evlat edinebiliriz diye düşünüyorum.
Şuan için aklıma gelenler bunlardan ibaret. Sürekli istediklerimden bahsettim birazda verebileceklerimden bahsederek yazımı sonlandırayım.
Genel kültüre önem veren, kendisini geliştirmeye çalışan bir insanım. Eşime her türlü ortamda onu gururlandıracak şekilde eşlik edebilirim.
Soğuk bir görünümüm olsa da insan ilişkilerinde iyiyimdir. Ailesine saygıda kusur etmem ancak çok samimi olmayı, aynı şehirde yaşamayı da istemem. Zira kendi ailemle de aynı şehirde yaşamak istemiyorum.
Anlayışlı bir insanımdır, onun özel hayatına ve yaşam biçimine her daim saygı duyarım.
Toplumda onu utandıracak, zor duruma sokacak bir davranışta bulunmam.
Ayrıntıları konuşabilir, üzerinde tartışabiliriz.
Sevgilerimle.

Boy
165
Kilo
68
Eğitim
Lisans
Meslek
işçi
A

aisaland

Üye
Kadın
Ne önemi var? Beklentilerimi ve verebileceklerimi bence açık ve net bir şekilde anlattım. Tüm bu sprgulamaların amacı ne? Elbette aklınıza takılan şeyleri sorarsınız ancak sizden pek pozitif enerji alamadım ve ben bu konularda pek yanılmam. Sizinle anlaşabileceğimizi düşünmüyorum. En iyisi birbirimizin zamanını almayalım. İyi geceler.