Alttaki üyeye bir soru sor

Okunuyor :
Alttaki üyeye bir soru sor

ad@min

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Oyunumuz oldukça basit, benim sorduğum soruya cevap verip senden sonra cevap verecek kişinin yanıtlaması için bir soru soruyorsunuz

benim sorum: hayat felsefen ne? (bir cümle ile)

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Çevremdeki insanların mutlu olmasını ve dünyaya duyarlı olmasını sağlamak.

Soru : Su, ateşin ortaya çıkabilmesi için ihtiyaç duyulan şeylerden ikisini içeriyor: Yakıt (hidrojen) ve yakıcı bir gaz olan oksijen. Peki öyleyse su neden yanmaz? (Yalnız soru kafa yakıcı)

Z

Zahter

Üye
Kadın
Gentleman Oksijen tek başına yakıcı olabilir fakat hidrojenle birleşince bu özelliğini kaybeder.Su bu yüzden yaka çizgili değildir 🤠

Soru:
3 Adam Bir Otele Gider Her Biri 10 Lira Vererek Toplam 30 Lira Ödeyerek Oda Tutarlar Ve Eşyalarını Alıp Odalarına Çıkarlar. Fakat Otel Müdürü Bugünün Çarşamba Olduğunu Hatırlar Ve Özel Bir Fiat Uygular. Bellboy U Çağırır Fazladan Kestiği 5 Lirayı 3 Adama Vermelerini İster.bellboy Adamların Odasına Çıkar Ve 5 Lirayı Geri Verir Bunun Üzerine Adamlar 2 Lirayı Bahşiş Olarak Bellboya Verir Geri Kalan 3 Lirayı Paylaşırlar.
bu Durumda Adamların Otel İçin Ödedikleri Miktar 9 Liradır (Daha Evvel 10 Lira Vermişlerdi Sonra Da 1 Lira Geri Paylaştılar). Sonuçta Toplam Ödedikleri Miktar 3x9 = 27 Lira Dır 2 Lira Da Bellboy A Bahşiş Vermişlerdi Ve Sonuçta Harcadıkları Toplam Miktar= 27 + 2= 29 Lira Dır. Fakat Otele Girerken Verdikleri Para 30 Lira İdi O Halde 1 Lira Nereye Gitti? (Biraz kafa karıştırıcı düşününce cvp basit :))

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Sevgili Zahter tabii ki cevap basit bunun için Ferro'nun 3 bilinmeyenli denklem çözümlerinden Matris ve Gauss Jordan kullanmamız yeterli olacaktır :) Şakası bir yana esasında yanlışlık yapılan yönlendirmeden kaynaklanıyor Şöyle ki bellboya verilen 2 lira aslında 27 liranın içinde, yani adamlarımız 3 lira daha alınca toplam 30 lira olmaktadır. Bu arada tebriklerimi kabul et..

Soru :
Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
İyi de cevap nerede? En aza indirgeyecek olursak, bu akşam yolda gördüğüm ve bir anda konuşmaya başlayan ihtiyar amcanın mutlu olması için tam 40 dk anlamsızca hı hıı diyerek kendisini dinledim. Amca mutlu ben ise başağrısı çekiyorum.

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Teşekkürler için Tebrikler.. :) Ayyy bana bişi oluyo.. mola vericem :)