Anlaşmalı evlilikte dini nikah oluyomu?

Mustafa4675

Mustafa4675

Üye
Erkek
sorunda burada zaten herkesi kandırmışsınız işin içine dini neden sokuyorsunuz din önemli olsa zaten yalan söylemezsiniz söyledikten sonra dini kendinizce yorumlamanın mantığı ne bırakın dini yorumlaması gerekenler yorumlamış siz işinize bakın bu ülkede her zaman pazarlayabileceğiniz her an alıcısı bulunan malzeme din zaten eşek şeyhim dese mürit bulur kendine

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
ben daha önce öyle bir evlilik yapmadım ama bilgim olduğu için yorum yapayım anlaşmalı da olsa evlilik yapılınca aynı evde kalınacaksa dini nikah zorunludur erkek ve kadın aynı evde olunca ister istemez yalnız kalacaklar üçüncü bir şahıs olmadığı anda bu durum zinaya girer o sebeb ile dini nikah zorunlu olur ha anlaşmalı evlilik yapılıp ayrı yaşanacaksa bu durum baya bir fıkıh bilgisi gerektirir bilen yorumlasın
Bakın mesela bu arkadaş dini yorumluyor. Akabinde de çıkıp dini yorumlayan şöyledir böyledir diyor :) Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyoruz bu duruma :)

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Hakaret etmem kötü konuşmam ama edepsizliğin de bir sınırı vardır. Haddini hududunu bil biraz. Koskoca adamsın, konuşma şeklin 16-17 yaşındaki serseriler gibi. Ayıp be utan biraz boyundan posundan bu ne ahlaksızlık

Mustafa4675

Mustafa4675

Üye
Erkek
Hakaret etmem kötü konuşmam ama edepsizliğin de bir sınırı vardır. Haddini hududunu bil biraz. Koskoca adamsın, konuşma şeklin 16-17 yaşındaki serseriler gibi. Ayıp be utan biraz boyundan posundan bu ne ahlaksızlık
ötede oyna dedim sana farklı konuşturma beni sen kendini buhari müslim diyanet sanıp kendince yorumlar katma işine gelmiyorsa git ötede oyna yazıp durma yok terbiyeliymiş yok görgülüymüş yok bilmem neymiş sana baştada dedim sen avına bak ben din yorumlamıyorum sana kaynaklı atıyorum kaldıkı din yorumu bana da sana da kalmadı çok şükür

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Senin lafınla değil o işler. Ahlaksızlık yapıyorsun ve hala da yapıyorsun. kaynaklı felan attığın yok. Gidip sitelerden kopyalıyorsun, o sitelerdeki mesajların asıl kitapları var bende bu yüzden asıl mesajları biliyorum. Öyle değil o işler. Bilmiyorsan bilmiyorum de sus seni efendi bilsinler. Ahkam kesiyorsunuz bir halt biliyor gibi sonra kendi dediklerinle çelişiyorsun, akabinde de dengesiz laflar ediyorsun. Ötede oyna ne demek. Sen bu yüzü nerden buluyorsun, nasıl bir yüzün astarı bu. Eşek lafını da aynen sahibine iade ediyorum. Benimle muhattap olma. Seni kendime eşit görmüyorum.

Mert34

Mert34

Üye
Erkek
Cinsel beraberlik olacaksa nikah olur. Zaten arada bir çekim yok. Odaklar ayrı, yataklar ayrı. Sanki Allah bilmiyor, görmüyor. Bir de oyunun içine Allah ı dahil edip dini nikah mı kıyılacak. Saçmalık.