Anneler Günü

  • Başlatan Gentleman
  • Başlangıç tarihi
  • mesaj 8
  • okunma 144
Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Yaş
38
Şehir
Turkey
Her ne kadar burada amaç, bir hayat kurmak üzerine olsa da, içinde bulunduğumuz hayatın gerçeklerini göz ardı etmememiz gerekiyor. Ülkemizde 9 Mayıs'ta, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla kutlanan bu özel gün tüm dünyada geçerli. Hatta ''Anneler Günü'' kutlamalarının milattan önceki tarihlere dayandığını söylesem şaşırır mıydınız? Peki ülkemizde yaygın anlamıyla ilk defa 1955 yılında geleneksel olarak kutlanmaya başlandığını.. Ülkemizde ilk yılın annesi olarak seçilen kadının ''Nene Hatun'' olduğunu biliyor muydunuz..?

''Kardeşim 9 Mayıs'a çok var ne bu acele'' dediğinizi duyar gibiyim. Annenize bir hediye almayacak mısınız yani. Malum sokağa çıkma yasakları ve bu süreçte kararsızlıklarla dolu hediye seçim süreci, akabinde alışveriş sitelerinin yoğunluğu nedeniyle stok sorunları ve kargoda yaşanan gecikmeler.. En iyisi şimdiden küçük de olsa bir hediye alın, ekonomik olarak çok ama çok yetersiz olabilirsiniz. Hiç paranız yok ise bir pet şişeyi boyayın süsleyin, vazo olarak içine bahçelerden aldığınız birkaç çiçek demeti koyun. Bunu da mı yapamıyorsunuz, o halde şunu yapın diyemem, zira o zeka seviyesinin altına yardımcı olacak kapasiteye sahip değilim.

Ancak bir hediye alacaksınız, param yetmez diye endişe etmeyin. Para her zaman paradır, alım gücü düşük olsa da hiç yok değildir. Hediye seçiminde kararsız kalırsanız, dilerseniz ulaşın bana, birlikte karar verelim. Herhangi birşey satmıyorum ancak toplumsal ve sosyal konularda hassas biriyim. Lütfen duyarlı olalım. Hoşçakalın..
 
Son düzenleme:
Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Yaş
38
Şehir
Turkey
Şaşırmana sebep olan evlilik sitesinde sosyal içerikli mesaj verimesi mi?
 
Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Yaş
38
Şehir
Turkey
Teşekkür ederim. Herkesin içinde iyilik vardır, o cevheri ne kadar erken çıkarabilirsek o kadar güzel olur.
 
Üst