Cinsellik olmadan evlilik yürür mü?

  • Başlatan ad@min
  • Başlangıç tarihi
  • mesaj 11
  • okunma 1K
ad@min

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Şehir
İstanbul
Evlilik ne kavga ne gürültüyle biter. Evlilik cinsellik bittiğinde biter. Eşler birbirine yakın olmuyor, dokunmuyor, karşı tarafın kendisine dokunmasını istemiyor, beraber olsa bile artık bundan zevk almıyorsa evlilik yavaş yavaş bitiş sürecine gelmiştir. Evliliğin bitmesi demek illa boşanmak demek değildir. Evlilik boşanma olmadan da biter. Geri kalan süreç birbirinden uzaklaşmış bu insanların çocuklar ya da alışkanlıklar adına ne kadar süre yan yana kalacakları ve boşanma kararı alıp almayacakları ile ilgilidir.

Bu süreç sonsuza kadar uzayabildiği gibi kimi zaman eşlerden birisinin başına dert açıp bir başka insana aşık olmasıyla bir anda bitebilir. Öyle ki yataklarını ayırmasalar bile birbirine dokunmamaya çalışan, daha kötüsü yataklarını ayıran eşlerin bu durumu evlilik kurumunun sonudur. Çünkü evliliği diğer bütün ilişkilerden ayıran tek şey cinselliktir. İnsanlar arkadaşları ile de her şeyi paylaşabilirler, eşlerinden daha çok sohbet edebilirler ama cinsellik evliliği diğer bütün ilişkilerden farklı kılan yegane şey olup o bittiği zaman beraberliğin adı her şey olabilir ama artık evlilik değildir. Tabii unutulmamalıdır ki de insanların evlenmeden de beraberlik yürütebilirler. Bu durum evlilik olmadan olabilir (insanların tutumlarına, değer yargılarına bağlı olarak) ama evlilik cinselliksiz olamaz olsa da bu beraberlik evlilik olamaz.
Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul

Katılıyor musunuz?
 
M

maaasal

Üye
Kadın
Şehir
izmir
şu anda evli olanlar bi saatten sonra kardeş gibi oluyirsun diyorlar. demek ki yürüyor. ama ben cinsellikte devamlılığı tercih ederdim
 
Üst