Duyuru Duyarsız Olma!! Bağışlar Hakkında...

• Başlatan Gentleman
  • Başlangıç tarihi
  • mesaj 4
  • okunma 442

Okunuyor :
Duyuru Duyarsız Olma!! Bağışlar Hakkında...

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Aramızda kamu çalışanı ve gerçek mükellef arkadaşlarımız da var. Aslında hepimizi ilgilendirebilecek bir konu ancak özellikle bu arkadaşların işine de yarayacaktır. Kızılay gibi bir takım derneklere yapacağınız bağışların %100'ü vergi matrahından düşülebilir. Böylelikle vergi diliminden gelir kesintisine de erkenden girmezsiniz. Bu konuda veriler sunup, detaylı bilgi vererek sizleri sıkmak istemiyorum. Ancak ülkemizin ve hatta dünyamızın birçok ulusu yardıma muhtaç durumda..

En kolay bağış şu olabilir. Günümüz global dünyasında interaktif bankacılık sistemlerini kullanmayan çok azımız kaldı. İnternet bankacılığından bağış sekmesine girdiğinizde 0,01 kuruş değerinde bile bağış yapabilirsiniz, elbette bu paraya sakız bile alınmaz. Unutmayalım ki toplum bireyden başlar. Dinamikleri sadece birey olarak hareketlendirebilirsiniz.

İnsanları insan olmasından ötürü sevelim. Yapacağınız küçücük yardımların toplum bazında olduğunu düşünün.. Nice hayatlar kurtaracak, yeni nesillerin eğitim bilincini genişletecek ve savaş mağduru çocukların modern dünya ile bağlantısını sağlayacaksınız. Yerine getireceğimiz sorumluluk gayet basit ama geri dönüşü çok büyük bir hamle.. Lütfen dünyamıza duyarsız kalmayalım. Öyle büyük bağışlara da gerek yok, hesabınızda kalan küsüratları bağışlasanız bu bile yeterli..

Z

Zahter

Üye
Kadın
Burada bu konunun işlenmesine şaşırdım yine şïk bir davranış 😍👏👏👏👏
Dünyayı iyilik kurtaracak kötülük değil 😉😊😊

Gentleman

Gentleman

Üye
Erkek
Burada bu konunun işlenmesine şaşırdım yine şïk bir davranış 😍👏👏👏👏
Dünyayı iyilik kurtaracak kötülük değil 😉😊😊
Dünya bizim dünyamız. Sonuçta insanlardan oluşan bir topluluğuz ve en çok da bu sitedeki üye profillerinin bu tür konulara daha duyarlı yaklaşacağına inanıyorum. Umarım yanılmam.