Evlenmeye hazır mıyım?

ad@min

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Şehir
İstanbul
Evlilik teklifi edildi ve sen evet dedin. Tüm ailenize ve arkadaşlarınıza evleneceğinizi heyecanla ilan ettiniz . Ama ilk heyecan geçip düğününü planlamaya başladığında ayakların geri gidiyor sanki farklı düşüncelerin var.

İşte Evlenmeye hazır olmadığınızın işaretleri

1- Tanışalı sadece altı ay oldu, beraber zaman geçirirken mutluydunuz. beraber değilken sürekli mesajlaşıyorsun acaba bu aşk mı diye kendine soruyorsun.
Pek sayılmaz. İlk yıl ilişkinizin etkilenme aşamasındasınız . Bu, bir gün eşinizle evlenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Ancak bu insanlarla uğraşmadan önce bu kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için zamana ihtiyacınız var. İlk yıl her şey pembe görünüyor. Pembe renkli gözlük gözlüklerini takarken yaşamı değiştirecek önemli bir karar vermek hata olur.

2- En gizli sırlarından bazılarını onunla paylaşmaktan rahatsızsın
Sağlıklı, sevgi dolu bir evlilik, birbirlerinin sırlarını bilen ve hala birbirlerini seven iki kişiden oluşur. Önemli bir şeyi gizliyorsanız o kişiyle evlenmeye hazır değilsiniz. Eşinizin sizi yargılamasından korkuyorsanız,

3- Hiç kavga etmiyorsunuz.
“Asla kavga etmiyorsunuz” Bu iyiye işaret değil. Zor konular hakkında yeterince iletişim kurmamanız anlamına geliyor. Daha büyük olasılıkla, biriniz korkuyor ya da ilişki teknesini sallıyor ve bir konu hakkındaki memnuniyetsizliğini dile getirmiyorsunuz. İkinizin de hararetli bir tartışmayı nasıl yönettiğinizi görme fırsatınız olmadıysa, birbirleriyle evlenmeye katılmaya hazır değilsiniz.

4- Maddiyat gibi önemli konuları kafaya takmıyorsunuz.
Eşinizle zaman geçirmeyi seviyorsunuz. Ancak onları daha iyi tanımaya başladığınızda, para (harcama, tasarruf), çocuklar (nasıl yetiştirilir), iş ahlakı ve boş zaman aktiviteleri gibi önemli şeyleri gözünüze görülmediğini fark edersiniz. Biriyle evlenmek, yalnızca hoşlandığınız kısımlarla değil, hepsiyle evlenmek demektir.

5- Herkesin fikirlerini almaya çalışıyorsunuz..
Evlenmeyi düşündüğünüz kişi dışındaki kişilerden sürekli onaylanma gereği duyuyorsanız, evlenmeye hazır değilsiniz. Evlilik, insan olmayı bırakmanız anlamına gelmez - eşiniz dışındaki kişilerdeki nitelikleri takdir etmek doğaldır - ama eşinize duygusal ve fiziksel olarak söz vermeye hazır olmadığınız anlamına gelir.

6- Bir süredir kendi başınıza ve özgür hayat yaşıyordunuz.
Fakat şimdi aşıksınız ve zamanınızı birlikte geçiriyorsunuz, eşinizin alışkanlıklarının tamamen aynı olmadığını görüyorsunuz. Yaşam tarzınızı onlarınkilerle harmanlamak için değiştirmekte rahat değilsiniz. Bu durumda, düğün davetiyeleri için siparişinizi iptal edin.

7- Tüm arkadaşların evlendi
Birlikte başkalarının düğününe gidiyorsunuz.. “Siz ne zaman evleneceksiniz ” diye sorulmasından bıktınız.

Tüm arkadaşlarınız “evli” olduğu için kendinizi dışlanmış hissediyorsanız, sosyal çevrenizi evli olmayanları da içine alacak şekilde genişletin. Bu durumla başa çıkmak için daha sağlıklı bir yoldur, çünkü Bu şekilde evlenememiş çift olmaktan nefret etmezsiniz:(
 

Benzer konular...

ad@min
mesaj
1
okunma
535
CilginTurk*
C
Üst