Evlilik Türleri

Her ne kadar “evlilik işte” deyip geçsek de sonraları işin aslının pek de öyle olmadığını anlıyoruz. Evlilikler elbette çiftlerin dinamiklerine göre kendi içinde değişimler gösterir.

Dramatik evlilik​

Bu tür çiftler sıklıkla kavga eder. Aslında birlikte kalmaları garip, çünkü birbirlerini mutlu olmaktan çok mutsuz ederler. Ayrıca, birkaç haftada bir ayrılıp yeniden bir araya gelme eğilimindedirler.

Partner odaklı evlilik​

Bu evlilik türünde çiftler birbirine aşırı bağlıdır. Birbirleri olmadan dışarı çıkmaktan nefret ederler. Uyanık oldukları her dakikayı birbirleriyle geçirmek isterler, çünkü ilişkilerini her şeyden çok önemsiyorlar.

Sosyal evlilikler​

Aynı arkadaş grubuna sahip olan sosyal evliliklerde çiftler ayrılsa bile tekrar bir araya gelme eğilimindedirler, çünkü birbirlerinden kaçamazlar. Hep aynı olaylar ve kişilere sıkışıp kalırlar.

Tatlı sert evlilikler​

Bu tür çiftler aslında tartışmaktan zevk alır. Anlaşmazlıklar çözüldüğünde, üzerinde tartışacak başka bir şey bulurlar. Tartışma sonrası etkileşimden zevk aldıkları için, bu durumun ilişkilerini beslediklerini düşünürler.

Siz Hangi Kategoridesiniz?
 

Benzer konular...

ad@min
  • Makale
mesaj
0
okunma
130
ad@min
ad@min
  • Makale
mesaj
0
okunma
110
ad@min
ad@min
  • Makale
mesaj
0
okunma
189
ad@min
ad@min
mesaj
0
okunma
88
ad@min
ad@min
  • Makale
mesaj
0
okunma
87
ad@min
Üst