Sevmek çok mu zor

• Başlatan Beyaz melek
  • Başlangıç tarihi
  • mesaj 7
  • okunma 629
B

Beyaz melek

Üye
Kadın
İnsanlar neden doğru dürüst sevemiyorlar ki.. neden bir kişiyle yetinmeyip aldatıyorlar.. Birbirlerine neden güvenemiyorlar.. Neden gerçekten sevmeyi denemiyorlar....

ad@min

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Sevmek umut olmaksa zordur.
Sevmek merhem olmaksa zordur.
Derdiyle dertlenmek değil.. ..derdini deva bilmekse zordur.
Sevmek onun icin ağlamaksa.. ..O gülmeden gülememekse zordur.
Sevmek katlanmaksa zordur.

Sevmek sevilmekse aynı zamanda, işte o zaman daha zordur.

E

Exizone1

Üye
Erkek
Sevmek çok basit en azından vergisi yok. Para gerektirmiyo. Ödünç alınmıyo. Limiti yok. Eksisi yok. Sevmek için engel yok. Ben oldum olası sevgiyi bir fidana benzetmişimdir. Suyu aşkıdır. Güneşi sadakati,toprağı ise güvenidir. Meyvesi çocuk... Klasiktir ama sözler alıntı değil. Fidanı toprağa vermek ile o büyümüyo. Kötü otlardan temizlemek gerekiyo,aşı ilacı vs... Fidanı toprağa vermek ile sevdim olmuyo işte büyütmek için emek istiyo. Sevmek zor olur mu. Görmeden de sevmedik mi yaradanı... Sevmek zor değil asla

B

Beyaz melek

Üye
Kadın
Vay çok güzel anlatmışsınız sevgiyi. Yani sevgi emek istiyor. Emeksiz fidan büyümüyor..

E

Exizone1

Üye
Erkek
Aynen 👍 Emek harcamadan kazanılan hiçbişeyin değeri olmaz ki. İlişkide emek vermek ise karşılıklı saygı, anlayış.... Çocuk sevgisi gibi koşulsuz sevmek, destek dengeyi kurabilmeye özen göstermek bir çok sey sıralayabiliriz ama en önemlisi istemektir. Sevgi içten gelen bi duygu zaten bunların hepsini yaptırır bize. Kişinin ilişkiye hazır olması ve istekli olması gerekir bence.

B

Beyaz melek

Üye
Kadın
Evet yine sana hak veriyorum. Ama bazen emeği tek taraf veriyorsa, işte o sevgi çok zor ilerliyor. Birde insanlara soracak olursak hepsi ilişkiye hazır istekli okey. Sonra bir ilişkiye başlanıyor hoop birde bakıyorsun o en baştaki insan bambaşka biri olmuş istek mistek kalmamış. yok yani elde edene kadar mıydı herşey... Ne bekleniyor. Sevgi desen var saygı var hoşgörü var eyvallah tamam güven desen veriyoruz ama ne oluyor tek taraflı olduğu için yıpranıyorsun duygusuz hissiz biri olup çıkıyorsun. Sonra işte böyle sahte ilişki peşine düşüyoruz..

E

Exizone1

Üye
Erkek
İnsanlar değişmiyor aslında biz karşımızdakinden istediğimizi alamadığımızda değişmiş gibi geliyor bize. Heves geçiçidir aşk ise güzel olan herşeyi onda bulmaktır....
Ben bu platformda en çok neyi seviyorum biliyormusun? Yalan olmuyor. İnsanlar sorun sıkıntı derdi neyse karşısında ki insandan bir beklentsi olmadığından kolayca anlatabiliyor.

E

Exizone1

Üye
Erkek
Heves kalmıyor dediniz ama karşı tarafın en gerçek yanlarını kabullendiğinizde, artık gerçek bir aşktan sevgiden söz edebilirsiniz. Hiç kimse kusursuz değil. Sevgi serüveni de bu kusurları tek tek fark ettikçe başlıyor. Geçici bir heveste, kendinizi bir peri masalında olduğunuza inandırabilir, hayali bir kahraman yaratabilirsiniz. Aşk ise, senaryodaki olumsuzlukları da görür ve dahası kabul eder. Dediğim gibi heves geçici dir. Sevgi ve aşk ise güzel olan herşeyi onda bulmaktır.