Sürpriz Evlilik teklifi hikayeleri

  Damatlar ilham alsın, sevgililerine romantik bir evlenme teklifi etsin diye birbirinden farklı sürpriz evlilik teklifi fikirlerini anlasmalievlilik.com olarak derledik!

  Boğaz Köprüsü’nün Altından Geçerken: Yatta Evlilik Teklifi​

  ”Taylan, ‘Akşam yemeği için yat kiraladım. Değişiklik olsun ona göre giyinirsin’ dedi. Tahmin ettim orada evlenme teklifi edeceğini. Kemancı ve kameraman da vardı ama yemek yerken eder diye düşünmüştüm. Kameraman, ‘Gelin köprünün altında fotoğraf çekeyim’ deyince yukarı çıktık. Birkaç pozdan sonra kameraman, ‘Bir de köprüye bakarken çekeyim’ dedi. Bir döndüm, köprünün altında lazer ışıkla ‘Benimle evlenir misin? Aysun&Taylan’ yazıyordu. Bunu beklemiyordum.”

  Ayakları Yerden Kesen Sürpriz Evlenme Teklifi​

  Bahar ve Güngör'den dinleyelim şimdi hikayelerini:
  "Birlikte Marmaris’e tatile gittik ve parasailing yapmaya karar verdik. Havalandıktan kısa bir süre sonra Güngör’ün bana sorduğu ilk soru ‘Evlenince bana her sabah krep yapar mısın aşkım?’ oldu. Buna benzer birkaç soru sormasının ardından elinde yüzükle ‘Benimle evlenir misin?’ diye sordu. Gözyaşlarımı engelleyemedim ve avazım çıktığı kadar ‘EVET!’ diye bağırdım ve şampanyalar eşliğinde tekneye iniş yaptık."

  Tekneyle Yanaştığı Sahilde Evlenme Teklifi​

  "Arkadaşlarımla Ortaköy’de deniz kenarında bir kafede oturuyordum. Biraz sohbetten sonra bir teknenin mekana doğru yaklaşıyor olduğunu gördük. Tekneden yükselen Zuhal Olcay'dan Pervane şarkısının melodileri mekandaki herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi çekmişti.

  Kafamı çevirdiğimde Burak'ın ve ikimizin yakın arkadaşlarının teknede olduğunu ve şarkıya eşlik ettiğini gördüm. Tekne durduğunda Burak evlenme teklif etti ve ben de kocaman bir “Evet!” dedim."

  Hatıraları Kullanarak Sade Evlenme Teklifi​

  "Gökhan Ankara’ya her geldiğinde, Ankara’da ilk buluşmamızda gittiğimiz mekana gitmek gelenek haline gelmişti bizim için. Yine böyle bir akşamda Gökhan bana bir yüzük kutusu uzattı. Şaşırdım ama içimden de ‘Lütfen içinden pırlanta çıkmasın’ diye yalvardım.

  Çünkü klişelerden ve zorlama yapılan tektaş seremonilerinden nefret ediyorum. Kutuyu açtım ve içinden bütün bir yaz tatili boyunca ‘tektaşçılarla’ dalga geçmek için elime taktığım ve sahici yüzük muamelesi yaptığım çek-aç bira kapağının ta kendisi çıktı. Hayatımın en güzel anlarından biriydi."

  Teleskobun Ucundan Sahilde Evlilik Teklifi​

  Emirgan’da yürüyüşe çıkmıştık. Telefonum çaldı. Arayan prodüktör arkadaşımız Serhat’tı. ‘Kanlıca sahilde çekimdeyim, gelsenize’ dedi. Sonra Mehmet, Emirgan sahildeki teleskoplardan Serhat’ı görmek için bakmak istedi. Bana ‘Vallahi görüyorum çekimi baksana sen de” dedi. Teleskoptan baktığımda Kanlıca sahilde koskocaman bir evlilik teklifi pankartı, üzerinde ‘Benimle evlenir misin?’ yazıyordu. Şok oldum, ‘evet’ dedim ve havai fişekler patladı.

  Mülakat Görünümlü Sürpriz Evlilik Teklifi​

  ”Üniversiteden mezun olduğum yazdı. İş arıyordum. Burak en yakın arkadaşımı ayarlamış. Mülakat haberi de arkadaşımdan geldi. Burak ile birlikte gittim. Beni “sözde” toplantının yapılacağı salona aldılar. Burak da "Mülakatı yapacak kişiler gelince çıkarım" diyerek yanımda oturdu.

  Sonra birden bir otel görevlisi gelip elektrikte bir aksaklık olduğunu söyleyip odanın ışığını kapattı. Sonrası: Çok güzel hazırlanmış bir slayt, evlenme teklifi, pasta ve sürpriz arkadaşlar! Hayatımın en güzel günlerinden biriydi."

  Wall-e Hiç Bu Kadar Romantik Olmamıştı: Sinemada Evlilik Teklifi​

  ”Evlenme teklifi çok hızlı geldi henüz 2 aydır birlikteydik. Doğum günümde küçük bir sinema kapatmış ve beraber izlediğimiz ilk film olan Wall-e isimli filmi ayarlamış. Sinemaya girince şok olmuştum. Etrafta mumlar, balonlar, güller, iki adet kadeh vardı. Film başlarken dizlerinin üzerine çöktü ve yüzük verip evlilik teklifi etti."

  Uzun Uzun Evlilik Teklifi: Her Limanda Bir İpucu​

  ”Evlenme teklifi ilişkimizin 3. senesinde arkadaşlarımızla çıktığımız gemi seyahati esnasında geldi.Taner ilk gün Roma’da olmak üzere, her akşam bana farklı limanlarda, farklı şehirlerde üzerinde mesajlar olan kurabiyeler veriyordu. Bir akşam İbiza’da üzerinde evliliği simgeleyen detayların olduğu en büyük kurabiyeyi çıkardı, sonrasında da yüzüğü."

  Kapadokya’da Evlilik Teklifi: Üstelik Tek Sürpriz Bu Değil​

  "İlişkimizin başlamasından sonra, her gün beklediğim evlilik teklifi, peri bacalarına karşı, çok yüksekte bir balonda geldi. Elime bir MP3 çalar tutuşturdu Evren. Yaşar’dan ‘Gel Benimle’yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış. Yüzük çıktı ortaya, balondaki herkes biliyormuş zaten. Alkış ve heyecan! Bu duygusallığa bir de aşağı atılma endişesi eklenince ‘evet’ dedim.

  Okulda Evlenme Teklifi: Hatıralar Canlansın!​

  ”Bir pazar sabahıydı. Arkadaşlarımızla kahvaltıya çıkmıştık. Tesadüfen de kahvaltı mekanı olarak okulumuza çok yakın bir yer seçilmişti.

  Kahvaltıdan sonra Efe ve arkadaşlarımız okulumuza uğramak istediler. Gittik, merdivenlerden çıkarken bir anda ikimizin şarkısı çalmaya başladı. Bir anda sağdan soldan konfetiler patlamaya ve kapılardan sevdiğim onlarca arkadaşım çıkmaya başlamıştı. Efe de karşımda diz çökmüş elinde tektaş yüzükle bana evlenme teklifi ediyordu. Tabi hemen kabul ettim!”

  Modası Geçmiyor: Mum Işığında Evde Evlilik Teklifi​

  O bir İsviçreli. Ben de bir Türk kızı olarak onunla evlenmeyi düşündüğümü şakayla karışık söylüyordum. 4 sene sonra hala teklif gelmeyince ne zaman teklif edeceğini sordum. Ertesi aksam iş çıkışı eve geldiğimde her yerde mumlar vardı. Sırayla ne yapmam gerektiği kapıların üzerindeki küçük notlarda yazıyordu.

  Micheal ise beni elindeki yüzükle yatak odasında, mum ışığı ve müzik eşliğinde dizlerinin üstüne çökmüş halde bekliyordu. ‘4 seneden fazla oldu ve sensiz bir hayat düşünemiyorum. Benimle evlenir misin?’ dedi. Hemen ‘evet’ dedim tabi.”

  Beklenmedik Bir Anda: İş Seyahatinde Evlilik Teklifi​

  Sinan’la aynı şirkette 3 yıldır çalışmamıza rağmen hiç karşılaşmamıştık. İş değişikliği sebebiyle aynı yerde çalışacağımız son 20 gün vardı ve tam bu süre zarfında tanıştık.

  İş seyahati için şehir dışındaydım. Sinan İstanbul’da diye biliyordum. Akşam yemeğine gittiğim yerde bir anda karşıma çıktı. Bir yandan müzik çalıyor, bir yandan da havai fişekler patlıyordu. O kadar heyecanlıydık ki, sonrasını ikimiz de hatırlamıyoruz. Tanışmamızdan tam 6 ay sonra herkesi şaşırtarak evlenme kararı aldık ve 4 ay sonra evlendik.

  En Özel Tatil: Yunan Adalarında Evlenme Teklifi​

  ”Üst üste çok fazla seyahat ettiğimiz bir dönemdi. Beklenen teklif yaz tatili için gittiğimiz Yunanistan, Thassos adasında geldi. Çok olaylı olmasa da bizim için çok önemli ve anlamlı bir akşam oldu. Sakin salaş bir balıkçıda hayatımızı birlikte geçirmek adına ilk adımı atmış olduk.”

  Film Sahnesi Tadında: Yemekte Evlilik Teklifi​

  "Üniversite bittiğinde ben iş için İstanbul’a taşındım, Sertan ise Ankara’da çalışmaya başladı. Doğum günümde Sertan bana sürpriz yaparak İstanbul’a geldi. Boğaz kenarında beni yemeğe çıkardı.

  Yemek sonunda en sevdiğim film Cesaretin Var mı Aşka’nın müziği olan La Vie en Rose çalmaya başladı. Sertan, filmdeki atlıkarınca desenli teneke kutunun bir benzerini çıkarıp bana uzattı. Her şeyiyle çok ince düşünülmüş ve bence çok özel bir teklifti."

  İşte En Beklenmedik Evlilik Teklifi!​

  ”İstemeye gelinmeden iki gün önce evlenme teklifi edilmezse hiç gelmemelerini söyledim. Çünkü her zaman bir teklif almak istemiştim. Artık tüm ümidimi kesmiştim ki evde uzanırken yanıma geldi ve pijamasının cebinden tektaş yüzüğü çıkartarak evlenme teklif etti! Gerçekten çok romantikti(!) Bense mutluluktan "Evet" demeyi unutmuştum.”
  Kaynak: internet ortamından derlenmiştir.
   

  Benzer konular...

  ad@min
  • Makale
  mesaj
  0
  okunma
  74
  ad@min
  ad@min
  • Makale
  mesaj
  0
  okunma
  68
  ad@min
  ad@min
  mesaj
  0
  okunma
  54
  ad@min
  ad@min
  • Makale
  mesaj
  0
  okunma
  49
  ad@min
  ad@min
  mesaj
  0
  okunma
  469
  ad@min
 • Şehir
  evlilik teklifi
 • Üst