Kurallar

Kullanıcı Sözleşmesi

Aşağıdaki anlasmalievlilik.com ile anlasmalievlilik.com üyesi arasındaki üyelik sözleşmenin tam metnidir. anlasmalievlilik.com´a kayıt olmanız durumunda aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Kayıt olmadan önce okumanızı ve üye olduğunuz süre içinde de değişikliklere bakmanızı tavsiye ederiz.

Genel kurallar

1. anlasmalievlilik.com sitesi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. anlasmalievlilik.com üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. Bu koşula uygun olmadığı anlaşılan üyelikler, geçersiz kılınır.

2. anlasmalievlilik.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan anlasmalievlilik.com sorumlu değildir.

3. anlasmalievlilik.com´da her kullanıcı adı bir kere kullanılır. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan anlasmalievlilik.com sorumlu değildir.

4. anlasmalievlilik.com´a üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. ()Kullanıcı adını ve şifresini başkasına vermek yasaktır) Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. anlasmalievlilik.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

5. anlasmalievlilik.com´da oluşturulan profiller tüm anlasmalievlilik.com ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, profiller sürekli olarak editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.

6. anlasmalievlilik.com´a fotoğrafını bırakan üyeler anlasmalievlilik.com sistemi tarafından otomatik olarak "Günün üyesi,Popüler üyeler," seçilebilir. Günün üyelerinin veya Popüler üyelerin fotoğrafları anlasmalievlilik.com´un çeşitli yerlerinde yayınlanır. Üye resimlerinin "Günün üyesi " bölümünde yayinlanmasi sistemin otomatik olarak belirlemesi nedeni ile anlasmalievlilik.com yayinlanmasi veya yayinlanmamasi gibi sebeplerle sorumlu tutulamaz.

7. anlasmalievlilik.com´da mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihliden başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin istenirse tüm özel mesajları silinebilir.

8. Favori listesindeki kayıtlar, mesajlar ve gülümsemeler geçmişten başlayan kayıtlarla silinebilir.

9. İnteraktif alanlar:

a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez.

b) Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.

c) Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.

d) Bu web sitesi, sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz.

e) anlasmalievlilik, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

f) Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik e-posta zincirleri kurulamaz; junk e-posta gönderilemez.

g) Üyeleri bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla anlasmalievlilik, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.

10. anlasmalievlilik.com site dahilindeki interaktif alanlarda (forum,profil,özel mesaj gibi) üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir.

11. anlasmalievlilik.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

12. Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak anlasmalievlilik.com´a vermiş olur. anlasmalievlilik.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir.

13. anlasmalievlilik.com, üyelerinden gelen evlilik ve mutluluk hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir.

14. anlasmalievlilik.com´da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın Golda eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda anlasmalievlilik, hiçbir sorumluluk kabul etmez.

15. Teknik aksaklıklardan dolayı anlasmalievlilik.com´da hata ya da kesinti olabilir. anlasmalievlilik.com, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. anlasmalievlilik.com, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir.

16. anlasmalievlilik.com, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir.

17. anlasmalievlilik.com, sitesinde üyeler tarafından yayınlanan Evlilik , Ücretli ,Ücretsiz Anlaşmalı evlilik konuları tamamen konu açan veya konuya yorum yazan üyelerin kendi insiyatifi (sorumluluğu) altındadır. anlasmalievlilik.com sitesi ve yöneticileri, sitede verilen telefon numaralarından , anlaşmalı evlilik adı altında karşılıklı para alışverişinden , veya ileride oluşabilecek herhangi hukuki bir anlaşmazlıklardan sorumlu değildir.

Kurallarımız

Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
 • - Mülti üyelik (çift üyelik) uzaklaştırma nedenidir
 • - Üyelere ve ziyaretcilere açık bölümlerde (ilan,profil mesaj...vs ) Telefon numarası veya mail adresi vermek uzaklaştırma nedenidir
 • - Her üye aynı katogoride 1 evlilik konusu açabilir ve isterse bu konuyu güncelleyebilir . (defalarca evlilik adı altında başlık açıp spam yapmak uzaklaştırma nedenidir)
  • YASAL HAKLAR
   • anlasmalievlilik.com sitesi tanışın, konuşun, anlaşabiliyorsanız, evlenin teması üzerine kurulmuş ücretsiz bir forum sitesidir.Site kullanıcıları her türlü bilgi ve yorumu önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir,bu mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk 5651 sayılı yasaya göre mesajı yazan kullanıcıya aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü değildir Fakat yinede sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız anlasmalievlilikcom(at)gmail.com email adresine bildirmenizi rica ediyoruz. Şikayetiniz incelenip en geç 48 saat içerisinde sonuçlandırılacaktır.TEŞEKKÜRLER!
   • Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
   • Yasadışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yasadışı yazılım warez, null, crack, serial vb. ve müzik mp3, video klip vb. paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma yada forumda muhafaza etme hakkı bize aittir
  • KİŞEL HAKLAR
   • Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır.
   • Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Özel olarak sınırlandırılmış yönetici,vip gibi kullanıcı bölümleri hariç!).
   • İmza ve profil resimlerin boyutu Herhangi Bir Şekilde Tahrik Edici,Hakaret İçeren yada Benzeri Grafikler,Resimler Kullanmak Yasaktır !
   • Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)
   • Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla sitede “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili kategoride açılmalıdır..
   • Okunabilirliği ve sitenin işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanmayınız.
   • Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üye hesabının silinmesi henüz mümkün olmamakla birlikte istenildiğinde üyeler gizlilik ayarlarını sadece ben olarak ayarlayıp diğer uyelerin görmemesini sağlayarak pasif hale getirilebilir. ( Üyenin duvar'da bulunan mesajları hiyerarşik yapının bozulacağından dolayı silinmez fakat üyenin email adresi ve verdiği diğer kişisel bilgiler gizlenerek hesap pasif hale getirilir)
   • Üye olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını ve herhangi hukuksal bir konuda istenirse yasal mercilere verileceğini kabul ediyorsunuz. Sitemiz izniniz olmadan bu bilgileri üçüncü şahıslara dağıtılmayacaktır, fakat olası herhangi bir hack saldırısı sonucunda bu bilgilerin ele geçirilmesi durumunda sitemiz sorumlu tutulamaz.
  • İÇERİK HAKLARI
   • Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...).
   • Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.
   • Sitede tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Uyarılar dikkate alınmalıdır.
   • Reklam Yaparcasına Dikkat çekecek bir şekilde diğer web sitelerinin linklerini yayınlamak yasaktır. Diğer şekillerde linklerini paylaşmanızda sakınca yoktur.
   • Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. Bir uyarı almaksızın cezalandırıla bilirsiniz.
   • Bazı katogorilerin kendilerine özgü kuralları yada dikkat edilmesi gereken uyarıları olabilir. O katogoriye mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
   • Paylaşılan içeriklerde kaynak belirtilmek zorunludur. Ancak içerik sadece kaynağın reklamlanması için kullanılır ise içerik silinecekitir.
  • Her ne kadar site yöneticileri veya moderatörleri tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için çalışsalarda yinede tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir.
  • Site ile ilgili tereddüte düştüğünüz, sormak istediğiniz yada şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, siteye yazmak yerine İletişim formunu kullanınız.
  • Kurallara uymayan üyelerin mesajları,konuları uyarı yapılarak yada yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenebilir. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.
  Aramıza hoş geldiniz Saygılar
  Üst