• HOŞGELDİNİZ..
    Ne yani, anlaşarak mı evleneceğiz, diyebilirsiniz... Anlaşmadan, beğenmeden evlenmek mümkün mü? Tabi ki birbirinizi tanıyacak, beğenecek ve anlaştığınıza emin olduktan sonra evlilik kararı vereceksiniz... İlk adımı BURADAN ÜYE OLARAK siz atın. Belkide mutluluk size bir tık kadar yakın...

Boşanma kararı almak İçin en geçerli nedenler...

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Erkek
Çiftler boşanma kararı aldıklarında ve bununla ilgili hukuksal süreç başlatıldığında, eğer davaya bakan hakim boşanma için gerekli koşulların oluştuğu kararına varırsa, boşanma gerçekleşecektir. Toplumu oluşturan tüm insanların “Bunlar benim için boşanma nedenidir” diyebileceği nedenler belkide kesin boşanma nedeni olmayabilir.

Boşanma kararı vermek İçin en geçerli nedenler...

1- Sadakatsizlik yani aldatma

2. Eşler Arası İletişimsizlik ve Duygusal İhmal

3. Eşten Habersiz Yüklü Miktarlarda Para Harcama ve Kumar

4. Sözlü Şiddet, Hakaret ve Küfür

5. 3 Yıl Ayrı Kalmak

6. Madde ve Alkol Bağımlılığı

7. Fiziki Şiddet ve İstismar

Gentleman

Üye
Erkek
Boşanma ile ilgili fazla bilinmeyen bir husus da şudur; Çiftlerin tekrar barışma ihtimali var ise hakim ''AYRILIK'' kararı verir. Bu durum şu anlama gelmektedir. Hakim 3 yıla kadar ayrılık kararı verir, bu zaman zarfı içerisinde çiftler evlilik birlikteliğini hala sağlayamamış olurlarsa eşlerden biri boşanma davası açma hakkına sahip olur. ve ayrılma kararının devamı niteliğinde dava devam eder. Çok nadir verilen kararlardan biridir. Ancak şöyle düşünün; kadın diyor ki kocam alkol bağımlısı bu yüzden boşanmak istiyorum ancak başka bir şikayetim de yok! Adamın bu süre zarfında alkolden kurtulma şansı var. Diğer olasılık ise ilgisizlik ya da sebebi ne olursa olsun özel sebeplere dayalı boşanma davası değil ise eşlerden herhangi biri ''eşimi seviyorum, boşanmak istemiyorum'' dediği taktirde dava sürünncemede kalacaktır. Eşlerden biri bu şekilde bağlılığa ilişkin bir beyanda bulunursa hakimin boşamaması gerekir, ancak söylediğim gibi pek bilinmeyen dava türlerinden olmasından ötürü taşra da hiç uygulanmıyor desem yeridir, büyük şehirlerde bile çok nadir. Meslekte 20 yılını doldurmuş aile mahkemesi hakimlerinin birçoğu henüz böyle bir karar vermemiştir. Siz düşünün uygulamayı.. Boşanmada esas olan özel sebeplere bağlı olup olmamasıdır, tabii herşeyin bir yırtığı olduğu gibi bunun da vardır. Örneğin; aldatma yani zina suçlamasıyla yöneltilen boşanma davasında davalı eşin zina yaptığı ve eşini aldattığı ispatlanmış olsa bile eğer eşini bu olguyu öğrendikten sonra affetmiş ise bu davaya dayanma hakkı yoktur. Yani olay şu; eşiniz sizi aldattı, siz de bu durumu sineye çekerek, unutmaya çalıştınız ve eşinizi bir mana da affettiniz. Sonrasında baktınız olmuyor aldatma suçlamasıyla boşanma davası açtınız. Dava otomatik olarak düşecektir.

Bu ve bunun gibi hukuk da bir çok boşluk vardır. En azından bana göre boşluk! :)

Üst Alt