• HOŞGELDİNİZ..
    Ne yani, anlaşarak mı evleneceğiz, diyebilirsiniz... Anlaşmadan, beğenmeden evlenmek mümkün mü? Tabi ki birbirinizi tanıyacak, beğenecek ve anlaştığınıza emin olduktan sonra evlilik kararı vereceksiniz... İlk adımı BURADAN ÜYE OLARAK siz atın. Belkide mutluluk size bir tık kadar yakın...

Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davası dilekçe örneği

ad@min

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma davası dilekçe örneği, evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile boşanma (çekişmeli), evlilik birliğinin temelden sarsılması dava dilekçesi örneği , fiili ayrılık nedeniyle boşanma dilekçesi örneği , temelden sarsılma nedenli boşanma ve mal paylaşımı , hakaret nedeniyle boşanma dilekçesi, şiddetten dolayı boşanma dilekçesi örneği , şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma cevap dilekçesi , anlaşmalı boşanma dava dilekçesi

…………………. AİLE MAHKEMESİ
SAYIN HÂKİMLİĞİNE

DAVACI : ………………………………….. (TC. NO: …………………. )
ADRESİ : …………………………………..

DAVALI : …………………………………..
ADRESİ : …………………………………..

KONU :Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma talebimdir.

AÇIKLAMA :

1- Davalı ile ….yıldan beri evliyiz. Bu evlilikten doğma çocuğumuz yoktur,
2- Davalı, aile birliğinin kendisine yüklediği görevlerin hiç birini yerine getirmemekte; haklı bir sebep yokken beni dövmekte ve yabancılar arasında da ……….. gibi beni küçük düşürücü sözler söylemektedir.
3- Yine ortada hiçbir sebep yokken …. Ay önce çalıştığım işyerinden çıkartmıştır. Bir süre sonra da, müşterek evimizden alıp babamın evine bırakmıştır. O günden beri beni aramamaktadır.
4- Evliliğimiz fiilen sona ermiştir bundan böyle, karı-koca olarak yaşamamız mümkün değildir.

HUKUKİ SEBEPLER : TMK. m.166 ve sair hukuki mevzuat.
SÜBUT SEBEPLERİ : Nüfus kaydı, tanıklar,
CEVAP SÜRESİ : 10 gün
SONUÇ VE İSTEK: :Yukarıda arz ve izah ettiğim sebeplerden dolayı yargılama yapılarak boşanmamıza ve yargılama giderlerinin de davalıdan alınmasına karar verilmesini saygılarımla dilerim. …./…../2013

Davacı
(Ad, Soyad, İmza)

Üst Alt